Rzetelna Gmina Krzeszowice

Strategia Gminy Krzeszowice na 2023 - 2033 rok. Uwagi stowarzyszenia.

Podczas konsultacji społecznych w sprawie Gminy Krzeszowice na lata 2023-2033 nasze Stowarzyszenie zgłosiło szereg uwag i zaleceń spójnych z oczekiwaniem mieszkańców. 
Pełna lista uwag jest do pobrania poniżej. 

czytaj więcej

Uzdrowisko Krzeszowice? Za, a nawet przeciw.

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie, czy w Krzeszowicach powinno zostać utworzone uzdrowisko nie jest prosta. Zwykle uzdrowisko kojarzy się z sanatorium lub szpitalem uzdrowiskowym, czystym powietrzem, zielenią parkową, alejkami spacerowymi, ukwieconymi klombami, spokojem i odpoczynkiem. Wydawać by się mogło, że uzdrowisko przyniesie Krzeszowicom same korzyści. Niestety, pomysłodawcy i zwolennicy tej idei pomijają w swoich przekazach wiele istotnych spraw z tym związanych. A jest ich całkiem sporo.

czytaj więcej

Dostępność cyfrowa dla mieszkańców z niepełnosprawnością

W związku z realizowanym projektem wynikającym z tworzenia nowej wizji Gminy Krzeszowice oraz przeprowadzonych analiz przez nasze Stowarzyszenie, chcielibyśmy zwrócić się do Pana (Dyrektora Centrum Kultury i Sportu) z prośbą o aktualizację informacji zawartych na stronie internetowej Państwa jednostki organizacyjnej Gminy Krzeszowice oraz do wprowadzenia zaproponowanych rozwiązań.

czytaj więcej

Charytatywny Dzień dla Zosi

W dniu 26 lutego 2023 roku nasze stowarzyszenie zorganizowało Charytatywny Dzień dla Zosi Mędrali. Podczas całego dnia było wiele emocji, uśmiechu i radości, a przy tym wszystkim zebraliśmy łącznie na leczenie Zosi 29 251,78 zł, które 3 marca 2023 roku trafiły na konto fundacji Siępomaga.

czytaj więcej

Wniosek dot. publicznego żłobka w gminie Krzeszowice

Stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice aktualnie prowadzi wśród Mieszkańców ankietę oceny jakości życia w gminie Krzeszowice. Badanie wykonywane jest metodą Computer Assisted Web Interview, a w najbliższych miesiącach przeprowadzony zostanie drugi etap w oparciu o metodę Paper and Pen Personal Interview. Z pierwszych analiz danych, które spłynęły od ponad 600 Mieszkańców wynika, że wielu ankietowanych uznało, że dostępność żłobków na terenie Naszej Gminy jest w znacznym stopniu niewystarczająca.

czytaj więcej

Badanie ankietowe jakości życia w gminie Krzeszowice

Stowarzyszanie Rzetelna Gmina Krzeszowice rozpoczęła badanie ankietowe metodą Computer Assisted Web Interview, a w najbliższych miesiącach przeprowadzony zostanie drugi etap w oparciu o metodę Paper and Pen Personal Interview. Celem ankiety jest zobrazowanie potrzeb mieszkańców gminy Krzeszowice, określenie kierunku rozwoju spójnego z oczekiwaniem społecznym, a także wskazanie barier i braków w określonych segmentach funkcjonowania gminy.

czytaj więcej

Zbiórka darów dla schroniska Psie Pole

21 stycznia 2023 roku wspólnie z Stowarzyszaniem Rzetelna Gmina Krzeszowice przeprowadziliśmy coroczną zbiórkę darów dla Schroniska Psie Pole w Racławicach.

Tym razem zbiórka odbywała się od godziny 9.00 do 14.00 na krzeszowickim rynku. Podczas wydarzenia zebraliśmy łącznie 143,8 kg karmy suchej, 69,66 kg karmy mokrej, dodatkowo artykuły dla zwierząt (zabawki, miski, legowiska i inne) – 35 szt., koce, ręczniki i kołdry w ilości 31 szt. oraz 1705 zł gotówki do puszki.

czytaj więcej

Spotkanie z św. Mikołajem dla dzieci z gminy Krzeszowice

4 grudnia w Pałacu Zdrojowym w Krzeszowicach stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice wraz z właścicielami obiektu zorganizowali niesamowite spotkanie ze św. Mikołajem. W wydarzenie włączone były lokalne firmy takie jak Melba, Nieziemskie Ciasteczka, Bricomarche, Bank spółdzielczy w Krzeszowicach, Kopalnia Dolomitu Lafarge w Dubiu czy agencja ochrony Wącławski Grupa Jaguar, ale także organizacje pozarządowe m.in. Koło Gospodyń Wiejskich z Rudna.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 dzieci wraz z rodzicami. Organizatorzy zadbali o odpowiednie atrakcje podczas spotkania – warsztaty z tworzenia dekoracji świątecznych, ozdabiania pierników oraz wspólne ubieranie choinki w których łącznie wzięło udział ponad 120 dzieci. Dzięki wsparciu sponsorów udało się zorganizować 26 prezentów dla dzieci z placówki opiekuńczo – wychowawczej z Miękini. Z pozostałych środków, które zostały niezagospodarowane na prezenty zakupione zostały artykuły AGD RTV, których brakuje w placówce.

czytaj więcej

Zbiórka artykułów szkolnych dla potrzebujących dzieci w gminie Krzeszowice

W dniach 19 do 30 września 2022 r. wspólnie z Młodzieżową Radą Miejską nasze stowarzyszenie przeprowadziło akcję zbiórki artykułów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci w gminie Krzeszowice.

Zbiórka odbyła się w Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sance oraz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zalasiu.

Zebrane artykuły trafiły do placówki opiekuńczo-wychowawczej „Spokojna Przystań” w Miękini oraz gminnego punktu pomocy dla Obywateli Ukrainy (ze względu na dużą ilość Ukraińskich dzieci w gminnych placówkach).

czytaj więcej

Charytatywny bieg dla Leny Malatyńskiej

26 lutego 2022 r. zorganizowaliśmy charytatywny bieg dla mieszkanki gminy Krzeszowice Leny Malatyńskiej. Podczas całej akcji zebraliśmy 1130 zł. Serdecznie dziękuje za wasze wsparcie!

czytaj więcej