Rzetelna Gmina Krzeszowice

Charytatywny bieg dla Leny Malatyńskiej

26 lutego 2022 r. zorganizowaliśmy charytatywny bieg dla mieszkanki gminy Krzeszowice Leny Malatyńskiej. Podczas całej akcji zebraliśmy 1130 zł. Serdecznie dziękuje za wasze wsparcie!

czytaj więcej

Wyprowadzanie psów mieszkańców będących na kwarantannie

W związku ze znaczną ilością zakażeń Covid-19 w Polsce, a wraz z tym wzrostem ilości mieszkańców przebywających na kwarantannie w Gminie Krzeszowice stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice organizuje akcję wyprowadzanie psów.
Zachęcamy Państwa do przekazywania informacji o akcji dalej – zależy Nam na aby dotrzeć do osób potrzebujących. Akcja obecnie prowadzona jest bezterminowo. W razie potrzeby oprócz wyprowadzenia psa, zrobimy jeszcze zakupy dla takiego mieszkańca. Więcej informacji pod numerem tel. 796 020 292

czytaj więcej

Zbiórka darów dla schroniska Psie Pole w Racławicach

Podczas 2 dni udało Nam się zebrać:

- Karmę suchą: 534,6 kg
- Karmę mokrą: 193,1 kg
- Artykuły dla zwierząt: 79 sztuk (zabawki, miski, legowiska dla zwierząt, inne akcesoria)
- Koce, ręczniki, kołdry, podkłady, inne tekstylia: 110 sztuk
- Środki czystości: 22 sztuki
- Gotówka w puszce: 1592,50 złotych

Całość darów przekazaliśmy do schroniska dla zwierząt w dniu 25 stycznia. Za pieniądze zebrane do skarbonki podczas zbiórki zostaną zakupione specjalistyczne karmy dietetyczne dla młodych zwierząt.

Serdeczne podziękowania dla mieszkańców gminy, którzy wsparli zbiórkę, a także przyczynili się do jej organizacji.

czytaj więcej

Historyczny Spacer po Krzeszowicach

9 sierpnia nasze stowarzyszanie zorganizowało historyczny spacer po Krzeszowicach. Rozpoczęliśmy pod Pałacem Potockich w Krzeszowicach, gdzie przedstawiliśmy krótką prezentację historii, a także pokazaliśmy kolekcję zdjęć i pocztówek dawnych Krzeszowic - Pana Andrzeja Zaborowskiego.

czytaj więcej

Spotkania grupy biegowej - Dogoń Krzeszowice

Dzięki naszym działaniom powstała oddolna inicjatywa powstania grupy biegowej „Dogoń Krzeszowice”, która cyklicznie organizuje aktywne zajęcia dla wszystkich mieszkańców gminy Krzeszowice.

czytaj więcej

Zbiórka Karmy dla schroniska

13 listopada zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska dla bezdomnych zwierząt Psie Pole w Racławicach.

czytaj więcej

Bieg dla Hani z Ostrężnicy

11 listopada zorganizowaliśmy bieg dla Hani z Ostrężnicy. Była to akcja charytatywna w której pomagaliśmy dziewczynce wrócić do zdrowia. Jak to wyglądało?

czytaj więcej

Artykuł lokalnych mediów "Zamiast pracować, odpowiadają na pisma"

W marcu pojawiła się w lokalnych mediach zmianka o naszym stowarzyszeniu. Bardzo dziękujemy za ten artykuł, ponieważ pokazuje on pewien problem.

czytaj więcej

Czy kontrole palenisk są w Krzeszowicach tajemnicą?

"Domniemanie organu iż jest to odwołanie nie znajduje uzasadnienia w treści pisma" - tak działanie Burmistrza oceniło Samorządowe Kolegium Odwoławcze (SKO). A o co chodzi? Zacznijmy od początku.

czytaj więcej

Społeczna lodówka w Gminie Krzeszowice

Nasze stowarzyszenie podjęło działania w celu zorganizowania społecznej lodówki w gminie Krzeszowice, dzięki wsparciu fundacji weźpomóż! udało Nam się zorganizować lodówkę.

czytaj więcej