Rzetelna Gmina Krzeszowice

Zbiórka darów dla schroniska Psie Pole

21 stycznia 2023 roku wspólnie z Stowarzyszaniem Rzetelna Gmina Krzeszowice przeprowadziliśmy coroczną zbiórkę darów dla Schroniska Psie Pole w Racławicach.

Tym razem zbiórka odbywała się od godziny 9.00 do 14.00 na krzeszowickim rynku. Podczas wydarzenia zebraliśmy łącznie 143,8 kg karmy suchej, 69,66 kg karmy mokrej, dodatkowo artykuły dla zwierząt (zabawki, miski, legowiska i inne) – 35 szt., koce, ręczniki i kołdry w ilości 31 szt. oraz 1705 zł gotówki do puszki.

czytaj więcej

Spotkanie z św. Mikołajem dla dzieci z gminy Krzeszowice

4 grudnia w Pałacu Zdrojowym w Krzeszowicach stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice wraz z właścicielami obiektu zorganizowali niesamowite spotkanie ze św. Mikołajem. W wydarzenie włączone były lokalne firmy takie jak Melba, Nieziemskie Ciasteczka, Bricomarche, Bank spółdzielczy w Krzeszowicach, Kopalnia Dolomitu Lafarge w Dubiu czy agencja ochrony Wącławski Grupa Jaguar, ale także organizacje pozarządowe m.in. Koło Gospodyń Wiejskich z Rudna.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 dzieci wraz z rodzicami. Organizatorzy zadbali o odpowiednie atrakcje podczas spotkania – warsztaty z tworzenia dekoracji świątecznych, ozdabiania pierników oraz wspólne ubieranie choinki w których łącznie wzięło udział ponad 120 dzieci. Dzięki wsparciu sponsorów udało się zorganizować 26 prezentów dla dzieci z placówki opiekuńczo – wychowawczej z Miękini. Z pozostałych środków, które zostały niezagospodarowane na prezenty zakupione zostały artykuły AGD RTV, których brakuje w placówce.

czytaj więcej

Zbiórka artykułów szkolnych dla potrzebujących dzieci w gminie Krzeszowice

W dniach 19 do 30 września 2022 r. wspólnie z Młodzieżową Radą Miejską nasze stowarzyszenie przeprowadziło akcję zbiórki artykułów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci w gminie Krzeszowice.

Zbiórka odbyła się w Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sance oraz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zalasiu.

Zebrane artykuły trafiły do placówki opiekuńczo-wychowawczej „Spokojna Przystań” w Miękini oraz gminnego punktu pomocy dla Obywateli Ukrainy (ze względu na dużą ilość Ukraińskich dzieci w gminnych placówkach).

czytaj więcej

Charytatywny bieg dla Leny Malatyńskiej

26 lutego 2022 r. zorganizowaliśmy charytatywny bieg dla mieszkanki gminy Krzeszowice Leny Malatyńskiej. Podczas całej akcji zebraliśmy 1130 zł. Serdecznie dziękuje za wasze wsparcie!

czytaj więcej

Wyprowadzanie psów mieszkańców będących na kwarantannie

W związku ze znaczną ilością zakażeń Covid-19 w Polsce, a wraz z tym wzrostem ilości mieszkańców przebywających na kwarantannie w Gminie Krzeszowice stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice organizuje akcję wyprowadzanie psów.
Zachęcamy Państwa do przekazywania informacji o akcji dalej – zależy Nam na aby dotrzeć do osób potrzebujących. Akcja obecnie prowadzona jest bezterminowo. W razie potrzeby oprócz wyprowadzenia psa, zrobimy jeszcze zakupy dla takiego mieszkańca. Więcej informacji pod numerem tel. 796 020 292

czytaj więcej

Zbiórka darów dla schroniska Psie Pole w Racławicach

Podczas 2 dni udało Nam się zebrać:

- Karmę suchą: 534,6 kg
- Karmę mokrą: 193,1 kg
- Artykuły dla zwierząt: 79 sztuk (zabawki, miski, legowiska dla zwierząt, inne akcesoria)
- Koce, ręczniki, kołdry, podkłady, inne tekstylia: 110 sztuk
- Środki czystości: 22 sztuki
- Gotówka w puszce: 1592,50 złotych

Całość darów przekazaliśmy do schroniska dla zwierząt w dniu 25 stycznia. Za pieniądze zebrane do skarbonki podczas zbiórki zostaną zakupione specjalistyczne karmy dietetyczne dla młodych zwierząt.

Serdeczne podziękowania dla mieszkańców gminy, którzy wsparli zbiórkę, a także przyczynili się do jej organizacji.

czytaj więcej

Historyczny Spacer po Krzeszowicach

9 sierpnia nasze stowarzyszanie zorganizowało historyczny spacer po Krzeszowicach. Rozpoczęliśmy pod Pałacem Potockich w Krzeszowicach, gdzie przedstawiliśmy krótką prezentację historii, a także pokazaliśmy kolekcję zdjęć i pocztówek dawnych Krzeszowic - Pana Andrzeja Zaborowskiego.

czytaj więcej

Spotkania grupy biegowej - Dogoń Krzeszowice

Dzięki naszym działaniom powstała oddolna inicjatywa powstania grupy biegowej „Dogoń Krzeszowice”, która cyklicznie organizuje aktywne zajęcia dla wszystkich mieszkańców gminy Krzeszowice.

czytaj więcej

Zbiórka Karmy dla schroniska

13 listopada zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska dla bezdomnych zwierząt Psie Pole w Racławicach.

czytaj więcej

Bieg dla Hani z Ostrężnicy

11 listopada zorganizowaliśmy bieg dla Hani z Ostrężnicy. Była to akcja charytatywna w której pomagaliśmy dziewczynce wrócić do zdrowia. Jak to wyglądało?

czytaj więcej