Rzetelna Gmina Krzeszowice

Nabijamy Kilometrów dla Oli Dzwonek

Już 1 października przy współpracy z stowarzyszeniem Rzetelna Gmina Krzeszowice odbędzie się wydarzenie charytatywne dla Oli Dzwonek z Krzeszowic. Całe wydarzenie rozpocznie się na parkingu na białce w Woli Filipowskiej.

czytaj więcej

Zbiórka darów dla Schroniska Psie Pole w Racławicach

W dniu 30 września wspólnie z stowarzyszeniem Rzetelna Gmina Krzeszowice będziemy organizować zbiórkę darów dla schroniska Psie Pole w Racławicach. Zbiórka będzie prowadzona na krzeszowickim rynku w godzinach od 9:30 do 13:00. Oprócz darów będziemy zbierać także wolne datki pieniężne w ramach zbiórki publicznej o numerze: 2023/3831/OR. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznej karmy.

czytaj więcej

Podsumowanie panelu dyskusyjny pt. „Globalnie czy lokalnie – najważniejsze wyzwania w zakresie ekologii i ochrony środowiska”

W dniu 26 lipca 2023 roku odbył się panel dyskusyjny pt. „Globalnie czy lokalnie – najważniejsze wyzwania w zakresie Ekologii i Ochrony Środowiska” organizowany przez Stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice w ramach Projektu Gmina Krzeszowice Jutra.

czytaj więcej

Panel dyskusyjny „Globalnie czy lokalnie – najważniejsze wyzwania w zakresie ekologii i ochrony środowiska”

Serdecznie Państwa zapraszamy na panel dyskusyjny "Globalnie czy lokalnie - najważniejsze wyzwania w zakresie ekologii i ochrony środowiska". Panel odbędzie się 26 lipca (środa) w Klubo-kawiarni TOMI w Krzeszowicach (ul. Długa 10A)

czytaj więcej

Magazyn Krzeszowicki mimo, że jest bezpłatny, nie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem

Według badań społecznych wykonanych przez nasze stowarzyszenie metodą Computer Assisted Web Interview wynika, że ponad połowa Mieszkańców Gminy Krzeszowice nie czyta Magazynu Krzeszowickiego. 512 mieszkańców odpowiedziało, że nie czyta, natomiast 510 stwierdziło, że czyta lokalną gazetę.

czytaj więcej

Panel dyskusyjny "Zrozumieć niepełnosprawność" - podsumowanie

W dniu 21 czerwca 2023 roku odbył się pierwszy panel dyskusyjny organizowany w ramach projektu Gmina Krzeszowice Jutra. Panel ten był pt. "Zrozumieć niepełnosprawność". Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo. 

czytaj więcej

Panel dyskusyjny "Zrozumieć niepełnosprawność"

Stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice wraz z Miejsko-gminną Biblioteką Publiczną w Krzeszowicach serdecznie zapraszają na panel dyskusyjny pt. „Zrozumieć niepełnosprawność”.

czytaj więcej

Analiza: Wymierające Krzeszowice po godzinie 17:00?

Czy zastanawialiście się kiedyś, co jest przyczyną wymierających Krzeszowic po godzinie 17.00?
Być może duży wpływ na to ma obecne zjawisko depopulacji, czyli migracji z naszej gminy (najczęściej młodzieży) do dużych miast. Ta tendencja ma znaczący wpływ na strukturę wieku w naszej miejscowości.

czytaj więcej

Strategia Gminy Krzeszowice na 2023 - 2033 rok. Uwagi stowarzyszenia.

Podczas konsultacji społecznych w sprawie Gminy Krzeszowice na lata 2023-2033 nasze Stowarzyszenie zgłosiło szereg uwag i zaleceń spójnych z oczekiwaniem mieszkańców. 
Pełna lista uwag jest do pobrania poniżej. 

czytaj więcej

Uzdrowisko Krzeszowice? Za, a nawet przeciw.

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie, czy w Krzeszowicach powinno zostać utworzone uzdrowisko nie jest prosta. Zwykle uzdrowisko kojarzy się z sanatorium lub szpitalem uzdrowiskowym, czystym powietrzem, zielenią parkową, alejkami spacerowymi, ukwieconymi klombami, spokojem i odpoczynkiem. Wydawać by się mogło, że uzdrowisko przyniesie Krzeszowicom same korzyści. Niestety, pomysłodawcy i zwolennicy tej idei pomijają w swoich przekazach wiele istotnych spraw z tym związanych. A jest ich całkiem sporo.

czytaj więcej