Rzetelna Gmina Krzeszowice
Panel dyskusyjny „Zrozumieć niepełnosprawność” – podsumowanie
Inicjatywy

Panel dyskusyjny „Zrozumieć niepełnosprawność” – podsumowanie

W dniu 21 czerwca 2023 roku odbył się pierwszy panel dyskusyjny organizowany w ramach projektu Gmina Krzeszowice Jutra. Panel ten był pt. "Zrozumieć niepełnosprawność". Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo. 

W dniu 21 czerwca 2023 roku odbył się pierwszy panel dyskusyjny organizowany w ramach projektu Gmina Krzeszowice Jutra. Panel ten był pt. „Zrozumieć niepełnosprawność”. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo.

Pierwszy Panel odbył się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach (dziękujemy za taką możliwość) i dotyczył problematyki Niepełnosprawności. Wśród panelistów znalazły się osoby z różnych środowisk m.in osób niesłyszących, osób po amputacji kończyn czy osób posiadających spektrum autyzmu. Taka wspólna dyskusja w którą włączyli się także mieszkańcy gminy Krzeszowice pozwoliła Nam wszystkim zwrócić uwagę na potrzebę zrozumienia i akceptacji inności w społeczeństwie.

Podczas dyskusji rozmawialiśmy o barierach i potrzebach występujących wśród osób posiadających niepełnosprawność. Rozmawialiśmy o przeszłości i przyszłości, weszliśmy nawet na tematy inkluzywności w powszechnej edukacji.
Zachęcamy Państwa do oglądnięcia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.

Dodatkowo serdecznie dziękujemy jeszcze raz panelistom: Panu Markowi Dragoszowi, Panu Adamowi Stromidło, Pani Alinie Perzanowskiej.

Dziękujemy także głównemu partnerowi Bankowi Spółdzielczemu w Krzeszowicach, Polskiemu Związkowi Głuchych Oddział Małopolski w Krakowie i Pani Annie Pieniążek za tłumaczenie całej debaty na Polski Język Migowy.

To było niesamowite, że bez wykluczeń w panelu uczestniczyli także głusi mieszkańcy naszej gminy.